אז מה עשינו במרכז הרפורמי מתחילת השנה האזרחית?

ניצחון בעתירת אימוץ להט"ב, כתב אישום לגופשטיין ראש ארגון להב"ה, עתירות לבג"ץ בעניין תקצוב ציבורי של מוסדות פטור ובעד הקדמת גיוס שוויונית והשקת אפליקציה לעידוד הצבעה – אלה רק חלק מהדברים שעשינו. הישארו מעודכנים בעשייה שלנו, הצטרפו לקבוצת העדכונים בקישור למטה.

20/02/2024

📌 המשכנו לקיים מעמד תפילה והבדלה כל מוצ"ש בעצרות למען החטופים בתל אביב ובירושלים, יחד עם קהילות התנועה, רבות ורבני מר"ם והמרכז הרפורמי. לא נפסיק עד שכל החטופים והחטופות יחזרו הביתה.

📌 ניצחנו בעתירת אימוץ להט"ב! בעקבות מאבק ארוך שלנו, בג"ץ החליט שזוגות להט"ב יוכלו לאמץ ילדים בישראל.

📌 גופשטיין ראש ארגון להב"ה מסית לגזענות! כך פסק בית המשפט בעקבות עבודה מאומצת שלנו במשך 10 שנים ו-3 עתירות.

📌 עתרנו לבג"ץ בדרישה לוודא שבתי ספר חרדיים מלמדים ליבה כתנאי לתקצוב ציבורי.

📌 המשכנו בקמפיין ציבורי למען תחב"צ בשבת עם קריאה של מילואימניקים ומעל 4,000 איש.ה שדורשים.ות משרת התחבורה תחב"צ בשבת עכשיו!

📌 יצאנו למאבק יחד עם מכינות ושנות השירות ו-6,000 איש ואישה שהצטרפו לעצומה בעד הקדמה גיוס שוויונית וביטול האפליה מול ישיבות ההסדר, השתתפנו במספר דיונים בכנסת, ועתרנו לבג"ץ – אנו מצפים לתשובת המדינה לעתירה בימים הקרובים.

📌 לקראת הבחירות המקומיות ב-27 לפברואר השקנו את הדמוקרטור – אפליקציה לעידוד הצבעה, יצאנו בקמפיין ציבורי במספר ערים ובקמפיין 100% הצבעה בקהילות הרפורמיות כדי לעודד את הציבור להצבעה בבחירות, דווקא עכשיו.

📌 ממשיכות להיאבק בתופעה הבזויה של השחתת דמויות נשים במודעות בחירות! פנינו לגופים הרלוונטיים בדרישה למצות את הדין עם המשחיתים!

📌 פרסמנו גילוי דעת נגד כנס של נבחרי ציבור וחברי ממשלה שקראו לחידוש ההתיישבות יהודית בעזה ועידוד הגירה וטרנספר של תושבי עזה הפלסטינים.

📌 חילקנו פרחים לאלפי צוותי רפואה, יהודים וערבים, בשיבא, הדסה הר הצופים ורמב"ם, למען חיזוק השותפות והחיים המשותפים בבתי החולים.

📌 200 שלטי הפרדה מגדרית באוטובוסים הוסרו ע"י עיריית ירושלים בעקבות דרישה שלנו!

📌פנינו לאגף לתרבות יהודית במשרד החינוך בדרישה לחזור בו מההחלטה הפסולה לשלילת תקציב עבור תיקון ליל שבועות של קהילת מגיד הרוח של התנועה הרפורמית שהנחתה אשת התקשורת לוסי אהריש.

📌 פנינו למשרד החינוך בדרישה לאסור על לימוד מתוך ספר האזרחות "כאזרח רענן" בחינוך החרדי, שמבזה ערכים דמוקרטיים ומייצר איבה בין ציבורים שונים בחברה הישראלית.

📌 השתתפנו בדיונים על הצעת חוק שערוריתית שמבקשת לעגן בחוק את ההתנהלות הבלתי חוקית של ועדת הרבנים לעניני תקשורת שחוסמת חיוג מטלפונים כשרים לאלפי קווים באופן שרירותי, כולל חסימה של קווי סיוע של ארגוני להט"ב.

📌 התקיים דיון נוסף בעתירה שלנו בדרישה להעמדה לדין משמעתי של הרב שלמה עמאר, רב העיר ירושלים, שתקף את הקהילה הגאה, את הציבור הרפורמי ואת נשות הכותל. מצפים לפסק דין בקרוב.

נמשיך להיאבק כדי שיהיה לכולנו מקום טוב יותר לחיות בו!

עוד על הפעילות שלנו בתקופה האחרונה:

https://did.li/1c1Nf

הזמינו חברים וחברות לקבוצת העדכונים של המרכז הרפורמי לדת ומדינה:

https://did.li/yzU5q

דילוג לתוכן