אז מה עשינו החודש במרכז הרפורמי?

הנחיית קבלות שבת והבדלות למען החטופים, כנס חיים משותפים לקידום קיום משותף בין יהודים לערבים, השקת תכניות לקידום שוויון וחופש דת ברשויות המקומיות, פרסום החלטת בית המשפט בעתירות נגד רבנים מסיתים ופניות נגד הפרדה מגדרית באוטובוסים ובתי עלמין – אלו רק חלק מהדברים שעשינו. הישארו מעודכנים בעשייה שלנו, הצטרפו לקבוצת העדכונים בקישור למטה.

31/03/2024

אז מה עשינו החודש במרכז הרפורמי?

📌 המשכנו לקיים מעמד תפילה והבדלה כל מוצ"ש בעצרות למען החטופים בתל אביב ובירושלים, וכן קבלות שבת במאהל החטופים בירושלים, יחד עם קהילות התנועה, רבות ורבני מועצת הרבנות הרפורמית והמרכז הרפורמי. לא נפסיק עד שכל החטופים והחטופות יחזרו הביתה.

📌 המשכנו במאבק יחד עם מכינות ושנות השירות ו-6,000 איש ואישה שהצטרפו לעצומה בעד הקדמה גיוס שוויונית וביטול האפליה מול תלמידי הישיבות, אך לצערנו בג"ץ דחה את העתירה שלנו. אנחנו נמשיך להשמיע את קולנו למען שוויון בכלל ושוויון בנטל בפרט.

📌 ארגנו כנס 'מרחב לחיים משותפים' של התנועה הרפורמית במרכז חינוך ליאו באק בחיפה, בשותפות קול רבני לזכויות אדם כדי לעסוק יחד עם ארגונים שותפים בסוגיות הבוערות של יחסי יהודים וערבים בישראל ומרקם החיים משותפים לאחר ה-7.10 ולהשיק את התוכנית שלנו בתחום החיים המשותפים לשנה הקרובה.

📌 בעקבות דרישתנו, ביה״ח מעייני הישועה הסיר את הסעיף הפסול מטופס הקבלה לטיפול, הדורש ממטופלים לשתף מידע רפואי עם רב ביה״ח.

📌 פנינו בדרישה מיידית להפסיק את ההפרדה המגדרית הבלתי חוקית באוטובוסים במודיעין עילית. חברת האוטובוסים הבטיחה לטפל בנושא. אסור שאף נערה בישראל תחשוב לרגע שהיא פחות שווה!

📌 הבחירות הסתיימו ומה עכשיו? השקנו מסמך 'דרישות בהסכמים קואליציוניים' ואת 'תכנית 100 הימים הראשונים' בנושאי דת ועיר על מנת להעניק כלים לחברי וחברות המועצה לקידום שוויון וחופש דת ברמה המקומית.

📌 הנחינו שולחנות עגולים בנושאי דת ועיר בכנסים של מרכזים לצדק חברתי ומכון הרטמן בהשתתפות עשרות חברי וחברות מועצה ודיברנו על החשיבות של חלוקת המשאבים גם לקהילות ליברליות על מנת לאפשר יהדות שוויונית ופלורליסטית לציבור החפץ בכך.

📌 במסגרת העתירות שהגשנו לבית המשפט העליון להעמדה לדין משמעתי של הרב שלמה עמאר, רב העיר ירושלים, שתקף את הקהילה הגאה, את הציבור הרפורמי ואת נשות הכותל ושל הרב יצחק יוסף הרב הראשי ודיין בבית הדין הרבני הגדול שתקף את יוצאי חבר העמים ואת הציבור הרפורמי, בית המשפט עמד על גרירת הרגליים והסחבת בה נקטה המדינה בטיפול בתלונות שהגשנו, קבע שהתבטאויות הרבנים עליהן עמדנו בעתירות הן בלתי ראויות וכי הסיבה היחידה לאי העמדתם לדין נעוצה במועד פרישתם הקרב.

📌 פנינו לבית העלמין ירקון בדרישה להסיר מחיצות בלתי חוקיות המפרידות בין נשים וגברים, נזכיר שוב ושוב שהפרדה מגדרית בבתי העלמין היא אסורה.

📌 דרשנו מהרמטכ"ל ומשר הביטחון לפעול להשעייתו או הדחתו של הרב אברהם פואה, רב גדוד במילואים מתפקידו בשל קריאותיו לביזה ברצועת עזה כחלק מהמלחמה.

📌 פנינו למשטרה ולפרקליטות המדינה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד ענת גופשטיין, אשתו של בנצי גופשטיין מייסד ארגון להב"ה, בשל הסתה לגזענות, על דבריה נגד הציבור הערבי.

📌 וַיֹּ֣אמֶר מֹשֶׁ֔ה לִבְנֵי־גָ֖ד וְלִבְנֵ֣י רְאוּבֵ֑ן הַאַֽחֵיכֶ֗ם יָבֹ֙אוּ֙ לַמִּלְחָמָ֔ה וְאַתֶּ֖ם תֵּ֥שְׁבוּ פֹֽה (במדבר לב, ו) – פרסמנו גילוי דעת של התנועה הרפורמית ומועצת הרבנות הרפורמית בדרישה לביטול הפטור משירות צבאי לציבור החרדי.

נמשיך להיאבק כדי שיהיה לכולנו מקום טוב יותר לחיות בו!

עוד על הפעילות שלנו בתקופה האחרונה:
https://did.li/1c1Nf

הזמינו חברים.ות לקבוצת העדכונים שלנו:
https://did.li/yzU5q

דילוג לתוכן