מצע שוויון וחופש דת

לחתימה על ידי מועמדים ומועמדות בבחירות המקומיות

מצע שוויון וחופש דת

השנה אנו קוראים.ות לכל המועמדים והמועמדות בבחירות המוניציפליות לחרוט על דגלם/ן שוויון וחופש דת ולפעול למען מרחב עירוני ליברלי וסובלני לכל התושבים ללא הבדל דת, גזע ומין. היכולת של נבחרי ונבחרות הציבור המקומיים להשפיע על חיינו היא עצומה. הבחירות המקומיות מציבות הזדמנות להפוך את המחאה להשפעה ברמה המקומית ולפעול למען הערכים הליברליים שחשובים לנו.

מצע שוויון וחופש דת בעיר

אנחנו מתחייבים ומתחייבות לפעול למען שוויון, חופש דת ופלורליזם בעיר שלנו, לאפשר למגוון של זהויות יהודיות להתקיים זו לצד זו בכבוד ובשוויון כי יש יותר מדרך אחת להיות יהודי ויהודיה ולקדם מרחב עירוני חופשי המאמין ב"חיה ותן לחיות" ללא כפיה של אורח חיים דתי כזה או אחר על התושבים והתושבות, תוך אפס סובלנות להסתה נגד הקהילות הליברליות.

אנו נפעל למען קידום הפעולות הבאות:

משאבים לקהילות יהודיות מכל הזרמים

ברוב היישובים בארץ רוב הקרקעות, המבנים והתקציבים מועברים לבתי כנסת אורתודוכסיים וארועי תרבות יהודית שהעיריה מקיימת הם ארועים בעלי אופי אורתודוכסי. קהילות רפורמיות וקונסרבטיביות נאלצות פעמים רבות להתפלל במקומות לא ראויים כך שלתושבים ולתושבות אין באמת אפשרות לחגוג חגים בצוותא כל המשפחה או לקיים ביישוב טקסים שוויוניים כמו בר או בת מצווה.

אנו מתחייבים.ות לפעול לחלוקה שוויונית של המבנים ותקציבי הדת לקהילות פלורליסטיות ולקיים ארועי תרבות יהודית פלורליסטית במרחב העירוני.

תחבורה ציבורית, פנאי ותרבות בשבת

במקומות רבים בארץ אין תחבורה ציבורית שפועלת בשבת, מה שמונע ממי שאין ברשותם רכב או רשיון נהיגה לבלות את יום המנוחה כפי שהיו מעוניינים. ישנן רשויות מקומיות שמפעילות מיזמים של תחבורה ציבורית בשבת חינמית עבור התושבים והתושבות.

אנו מתחייבים.ות לקדם הפעלה של תחבורה ציבורית בשבת ולוודא שמוסדות פנאי ותרבות יהיו פתוחים בשבת , כדי לאפשר לכל אחד ואחת לקיים את אורחות חייו, תוך התחשבות הדדית.

חינוך ליברלי

בבתי ספר ממלכתיים ברשויות רבות לימודי היהדות מועברים ע"י ארגונים אורתודוכסיים שמרניים. הממשלה הנוכחית מבקשת להכניס תכנים קיצוניים וגזעניים לחינוך הממלכתי, בניגוד למטרות החינוך הממלכתי שהן קידום כבוד לזכויות אדם ולערכים דמוקרטיים.

אנו מתחייבים.ות לקדם בבתי הספר ביישוב תכניות לימודים שמקדמות סובלנות, שוויון, חינוך יהודי-ליברלי ודמוקרטיה, ולבלום תכנים קיצוניים שמעודדים גזענות ושנאה.

מרשם עירוני לזוגות ידועים בציבור

זוגות שבוחרים להינשא מחוץ לרבנות נחשבים ידועים בציבור וצריכים להוכיח בכל פעם בפני הרשויות את זכאותם להטבות. ישנן עיריות שהקימו מרשם עירוני לזוגות ידועים בציבור כדי להקל עליהם לקבל הטבות עירוניות.

אנו מתחייבים.ות לקדם הקמת מרשם עירוני לזוגות שלא יכולים או לא מעוניינים להינשא ברבנות, כדי לאפשר הכרה עירונית בזוגות אלו, לצורך קבלת הטבות עירוניות.

קידום שוויון מגדרי

תופעות של ארועים עירוניים בהפרדה מגדרית, השחתת דמויות נשים בשלטי חוצות והצבת שלטי צניעות מתקיימת במקומות שונים בארץ תוך פגיעה קשה בזכויות נשים. במקביל, לא בכל הרשויות יש נראות ומענים לקהילת הלהט"ב דוגמת מצעד גאווה.

אנחנו מתחייבים.ות לפעול למען מרחב שוויוני ומכבד לכל המגדרים, ובכלל זה לוודא שלא יתקיימו אירועים עירוניים בהפרדה מגדרית, לפעול כנגד הצבת שלטי צניעות, לפעול בתקיפות כנגד תופעות של או השחתת דמויות נשים בשלטי חוצות ולהעניק נראות ויחס שוויוני לקהילה הגאה.

קבורה אזרחית

במקומות רבים בארץ אין אופציה של קבורה אזרחית למרות שיש חוק שמחייב את זה. עיריות יכולות להקים חלקה אזרחית בבית העלמין העירוני (כך יש למשל במודיעין והרצליה) וכך לתת מענה לתושבים שמעוניינים בכך.

אנו מתחייבים.ות לפעול להקמת חלקה אזרחית בבית העלמין שמשרת את תושבי ותושבות העיר, בתחום הרשות או בסמוך אליה.

חתימת מועמדים.ות

"*" אינדוקטור שדות חובה

דילוג לתוכן